kpi

Magazín KPI

№ 4 / september 2018

Príručka autora

Magazín KPI je venovaný informatike a informačným technológiám. Je určený pre ľudí, ktorí sa touto oblasťou profesionálne zaoberajú, študujú ju alebo sa o ňu len zaujímajú. Z tohto dôvodu sú články písané odborným štýlom, môžu však mať rôznu mieru zložitosti (vedecký, odborný a populárno-náučný charakter).

Ideálny článok by mal byť pochopiteľný pre začiatočníkov a zároveň prínosný pre profesionálov. Pri opisovaní riešeného projektu sa preto snažte opísať získané skúsenosti a poznatky, ktoré by mohli byť užitočné pre čitateľov.

Vytvorenie nového článku

 1. Pre písanie článkov sa prihláste do administrátorského rozhrania Magazínu pomocou jedinečného loginu Technickej univerzity. V menu zvoľte ČlánkyPridať nový.
 2. Nastavte kategóriu článku: „projekt“ pre popis diplomového, bakalárskeho alebo tímového projektu, alebo „tutoriál“ pre úvod do niektorej technológie.

Zhrnutie

Zhrnutie článku (abstrakt) je zobrazené na hlavnej stránke Magazínu. Jeho účelom ja zaujať čitateľa a motivovať ho prečítať článok, preto by mal predovšetkým vysvetliť tému článku a to aký úžitok prinesie čitateľovi jeho prečítanie.

Zhrnutie článku zadajte do poľa Zhrnutie v spodnej časti stránky na editovanie článku.

Formátovanie

 1. Na formatovanie článkov sa používa značkovací jazyk Markdown. Základy práce s ním získate v krátkej príručke

 2. Na vytváranie sekcií článku používajte nadpisy druhej úrovne, napríklad

  ## Vytvorenie nového článku
  
  Pre písanie článkov ...
  

Odkazy

Odkazy na zdroje uvádzajte priamo v texte v podobe hypertextových odkazov. Z textu odkazu by malo byť jasné kam odkaz vedie, preto nikdy nepoužívajte odkazy v tváre “tu”. Príklady:

Ako píše Martin Dostál v knihe [Základy tvorby používateľského rozhrania](https://phoenix.inf.upol.cz/esf/ucebni/gui-dostal.pdf) ...

alebo pomocou referencií v Markdown

[Pidoco][1] je nástroj, ktorý umožňuje prototypovanie a tvorbu [kostier používateľských rozhraní][2] (wireframes) ...

[1]: https://pidoco.com/en
[2]: https://sk.wikipedia.org/wiki/Wireframe "Wikipedia: Wireframe"

Meno autora a názov zdroja môžete uviesť aj pomocou atribútu title.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.